Zmiana w życiu.

Przychodzi.

Jak to się dzieje, że zauważasz nagle kolejne elementy z układanki życia, które zaczynają się rozsypywać? Przecież były poukładane?! Pojawia się coraz więcej emocji złości, frustracji, niezgody, może bezsilności?

Najczęściej zmian dokonujemy wtedy, gdy stoimy już pod ścianą. To trudny moment dlatego, że cierpienie, które odczuwasz  z powodu obecnej sytuacji jest już silne. Społecznie przyzwyczailiśmy się, że gdy nas boli to bierzemy tabletkę, która pomaga nam w jakieś 15 minut po jej zażyciu… ale tabletki na rozwiązanie problemów nie ma.

A życie podsyła Ci już wcześniej informację o tym, że trzeba by coś zmienić. Na pewno były takie sytuacje w których nie było komfortowo, ale ta niewygoda był na tyle znośny, że machnęł_ś ręką i powiedział_ś “eeee….jakoś to będzie”.

Trudne sytuacje pojawiają się w życiu po to, abyś je zauważył_ i coś zmienił_.

Zdarzenia z życia, które są niewygodne i wywołują uczucie cierpienia w ciele, są często związane z dzieciństwem i one wracają. Wracają tak długo, aż wreszcie je zauważysz. I dopóki masz siłę je lekceważyć będziesz to robić, ponieważ nasz mózg jest tak skonstruowany, by cię chronić. Warto jednak świadomą pracę nad sobą zacząć wcześniej.

Jak pracować?

Jeżeli masz w sobie tyle odwagi, to zrób to zanim życie postawi Cię pod ścianą. Wtedy praca jest spokojniejsza – to prawda – niewygodna, bo dotykasz tematów, które nie są przyjemne, a tego nasz umysł nie lubi. Tym samym ta praca jest tego warta!

Jeżeli stoisz już pod ścianą, a emocje aż z Ciebie kipią, to przede wszystkim znajdź sposób (nieszkodzący Tobie lub innym), który pozwoli Ci rozładować skumulowany stres i napięcie znajdujące się w Twoim ciele. Zwróć uwagę, że w takim momencie ciało bardzo się napina, a umysł zalewają czarne myśli

Znajdź specjalistę

Poszukaj osoby która będzie odpowiednia do pracy z Twoim wyzwaniem.
Są psychologowie, terapeuci (w tym także specjalizujący się np. w terapii traumy), trenerzy mentalni, coachowie, terapeuci ustawień systemowych, przewodnicy duchowi itd – wszystko w zależności od tego na jakim etapie drogi w swoim życiu jesteś oraz tego w co wierzysz.

Ostatni krok

W każdym wyzwaniu jest szansa.
Zadzwoń do wybranego specjalisty i umów się na spotkanie, aby podjąć pracę nad sobą. Nie bój się jej – ta osoba jest po to, aby Ci pomóc!


fot. jcomp